KIKARE, STRYKLOD samt ETUIER 2 st, bl.a. mässing och läder. 1800/1900-tal

Teaterkikare i mässing och ben, justerbar mekanism, originaletui.
Stryklod, mässing med handtag i trä, l 13, sekelskiftet 1700/1800.
Cigarretui i läder, h 14.
Glasögonfodral Christian Nissen, läder, l 12,5

Samtliga med skador, repor och sprickor samt saknade delar.

Utropspris
200 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

446. Atelier Borgila, kaffeservis, 4 delar, sterling silver, Stockholm 1939 och 1940.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK