Hus i mässing. Skeppsur med vit urtavla med romerska siffror. Märkt Schatz. Diam 18, h 10
Barometer. Märkt Hulda Andersson, Stockholm, Import. Diam 9, h 4,5. Nyckel finns.
Bruksslitage. Smärre märken och repor. Ej funktionstestad.