Madeleine Pyk – en samling F769

SALONGSGRUPP, 4 delar, rokokostil, 1900-talets mitt.

Soffa, 2 fåtöljer samt bord. Valnöt. Skuren dekor. Fast stoppad rygg, lösa plymåer i sits. Etikettmärkt Lami Lyx Original, AB Larsson & Nilsson, Malmö. Soffans L 210, H 90. Bordets L 112. B 58. H 59. Fåtöljerna B 80, H 85.

Slagmärken. Solblekt bordsskiva. Repor.

Utropspris
2 500 SEK