Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SALONGSGRUPP, 4 delar, rokokostil, 1900-talets mitt.

Soffa, 2 fåtöljer samt bord. Valnöt. Skuren dekor. Fast stoppad rygg, lösa plymåer i sits. Etikettmärkt Lami Lyx Original, AB Larsson & Nilsson, Malmö. Soffans L 210, H 90. Bordets L 112. B 58. H 59. Fåtöljerna B 80, H 85.

Slagmärken. Solblekt bordsskiva. Repor.

Lähtöhinta
2 500 SEK