SNUSFLASKOR, 8 st, bl a glas och trä, Ostasien, 1900-tal.

Bärnstensfägat glas med reliefdekor av djur och växter. Glas med överfång i violett och reliefdekor av änder. Glas med överfång i grönt och reliefdekor av drake. Par av flaskor i trä och ben med erotiska motiv. Par av flaskor i glas med erotiska motiv. Porslin med celadongrön glasyr och reliefdekor av blommor. H 6-10.

5 flaskor saknar propp. Slitage. Missfärgningar.

Utropspris
800 SEK