Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

SOFFBORD, David Rosén och Stig Lindberg, Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

Emaljskiva med stiliserad dekor i blått och grönt, "Vågor"-mönstret. Signerad "Stig L". Underrede av ek ritat av David Rosén, NK:s Trivaserie. Brickmärkt. L 124, b 54, h 48.

Bruksslitage, märken.

Utropspris
6 000 SEK