Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
Flowering Folk Art E1281
Huutokauppa:

SOFFBORD, David Rosén och Stig Lindberg, Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

Emaljskiva med stiliserad dekor i blått och grönt, "Vågor"-mönstret. Signerad "Stig L". Underrede av ek ritat av David Rosén, NK:s Trivaserie. Brickmärkt. L 124, b 54, h 48.

Bruksslitage, märken.

Lähtöhinta
6 000 SEK