Jean Pierre Marie Jazet

(Frankrike, 1788-1871)
Jean Pierre Marie Jazet
(Frankrike, 1788-1871)

JEAN PIERRE MARIE JAZET, akvatintetsning, efter original av Horace Vernet (1789-1863), Frankrike, 1800-talets mitt.

"Cheval Arrivant de la Chasse", bildstorlek 67 x 90.

Ej examinerad ur ram. Gulnat. Fläckar. Missfärgningar. Smärre veck. Smärre hack i nederkant.

Utropspris
3 000 SEK