TEKOPP MED FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), LOCKSKÅL, 1900-tal samt SKÅL, emalj, Kina, samtida.

Tekopp med dekor av bladverk. Fatets Diam 10,5. Emaljskål med dekor av bladverk mot beige botten. Diam 13. Lockskål med dekor av drakar. Diam 16.

Fatet med kanglagning. Några repor. Bruksslitage.

Utropspris
1 000 SEK