TEKOPP MED FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), LOCKSKÅL, 1900-tal samt SKÅL, emalj, Kina, samtida.

Tekopp med dekor av bladverk. Fatets Diam 10,5. Emaljskål med dekor av bladverk mot beige botten. Diam 13. Lockskål med dekor av drakar. Diam 16.

Fatet med kanglagning. Några repor. Bruksslitage.

Auction closed
1 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed