STELE, brons. Indien, troligen 16/1700-tal.

Relief föreställande Shiva och Parvati. Frånsida med inskription. Höjd 23.

Slitage.

Proveniens

The Collection of Arne Nilsson, Sandviken.

Utropspris
3 000 SEK