Anders Blanck

(Sverige, 1900-tal)
Anders Blanck
(Sverige, 1900-tal)

TRÄSKULPTURER, 2 st, Anders Blanck, Dalarna. 1930-tal.

Arbetande hästar. Signerade A. Blanck, Backa, Rättvik 1931, resp. 1933. L ca 50.

Slitage. Mindre lagningar. En med skada på tygel, lösa delar medföljer.

Utropspris
2 000 SEK