SKÅP, miniatyr, Japan, 1900-talets början.

Lackarbete med mässingbeslag. Dekor av fåglar och växter. Dörrpar med sex bakomliggande lådor. Låda i front. L 27, B 12, H 29.

Spricka. Spik saknas. Smärre Slitage. Smärre skador. En låda går ej att dra ut. Bristfälligt lås.

Utropspris
6 000 SEK