Jan Harmensz Müller

(Holland, 1571-1628)
Jan Harmensz Müller
(Holland, 1571-1628)

JAN HARMENSZ MÜLLER, kopparstick, 1600-talets början.

Belsassars gästabud. Märkt Joannes Muller fecit samt Harman Muller excudebat. Plåtstrl 34,5 x 39.

Fläckar. Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Bilden stämplad Sammlung J Collmann Dresden.

Utropspris
3 000 SEK