ORDNAR, 5st, bland annat guld, Vasamedaljen, 1900-talets första hälft. Vikt guld ca 23g.

Nordstjärneorden, miniatyrorden.
Finland, medalj av 2:a klassen.
Vasamedlajen, guld,
Kungl. minnesmedalj Gustav V, guld
Eriksmedaljen, Stockholms stads hedersbelöning, Samt För Trohet och Nit i Stockholms stads Tjänst.

Bruksslitage.

Utropspris
10 000 SEK