BÄGARE, 10 st, silver bl a Johan Stras, Stockholm, 1794. Tot vikt 640 g.

Bägare, Adam Tillström, Växjö, 1830, h 9.
Bägare, Johan Stras, Stockholm, 1794, h 8.
Bägare, 5 st, Oskar Bjelke, Örebro, 1910, h 8, h 7, h 5, h 4,5 och h 4.
Bägare, Carl Magnus, Ryberg, Stockholm, 1816, h 7,5.
Bägare, O Hoffstedt, Örebro, 1800-tal, h 5.
Bägare, otydliga stämplar, h 6.

Bruksslitage, minnesgravyr, repor, bucklor.

Proveniens

George Douglas Kennedy, Sjökaptensföreningen, Göteborg.

Utropspris
6 000 SEK