RESVÄSKA/NECESSÄR, 1890-tal.

RESVÄSKA/NECESSÄR, 1890-tal.

Väska i krokodil med präglade initialer A.B. på lock. Innehåller bland annat borstar i ben, nagelverktyg delvis i pärlemor, etuier i skinn. Innehåller även block med läskpapper samt personligt brevpapper med A.B. präglat samt sju glasburkar med lock av engelskt silver (silvrets vikt 77g) med graverade initialer A.B. Väskans mått L 46 B 33,5 H 20.

Fläckar. Slitage. Verktyg/etuier saknas.

Utropspris
4 000 SEK