LJUSSTAKAR, 3 st, tenn, bl a Magnus Bergman, Malmö 1800.

Rund fot med högt skaft, Magnus Bergman, Malmö 1800. Rund fort med lägre skaft, Mathias Norling, Jönköping 1841. Kvadratisk fot, GAB, Göteborg 1864. H 9-11.

Slitage. Bucklor.

Utropspris
1 500 SEK