DRÄKT, Märthaskolan boutique, 1960-tal

Ensemble, bestående av dubbelknäppt jacka, dekorationsskärp i midjan samt klänning i tangerinefärgad ull, acetatfodrad. Etikettmärkt H.K.H. Hertiginnans av Västerbotten Hovleverantör Märthaskolan STOCKHOLM, MADE IN FRANCE. Midjemått 75, byst 95, ryggmått 94.

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK