TEATERKIKARE, 8 st, tidigt 1900-tal.

Bl a mässing med pärlemoinläggningar. Höjd, 3,5-5,5. Ett fodral, Pariser Fabrikat från Carl A. Hedbloms optiska magasiner som fanns på Drottninggatan 63 b, vid Kongl. Operahuset och Regeringsgatan 11.

Bruksslitage. Små skador. Skadade fodral.

Utropspris
2 000 SEK