Johann Baptist Homann

(Tyskland, 1664-1724)
Johann Baptist Homann
(Tyskland, 1664-1724)

JOHAN BAPTISTA HOMANN, karta, gravyr, "Helvetiourum", 1700-tal.

Handkolorerad, bildstorl 60 x 52.

Gulnad, mittveck, smärre fläckar, smärre lagning och mindre påskrift med bläck.

Utropspris
2 000 SEK