STOP, 2 st, tenn, bla Johan B. Sundberg, Göteborg, 1793.

Konad med linjär dekor och vegetativt handtag, en märkt Johan B.Sundberg. En med otydliga stämplar, möjligen Lars Lundwall den yngre, Jönköping, 1700-talets senare hälft. H ca 20-21.

Slitage. Anlöpningar. Sprickor. Repor. Bucklor. Bristningar. Lagningar. Nagg. Monogramgravyr.

Utropspris
3 000 SEK