TOILETTESKRIN, delvis nysilver, sent 1800-tal.

Skrin i fanerat trä med inläggningar i mässing. Klädd med lila foder invändigt. Parfymflaska samt burkar i glas med lock i nysilver. Verktyg i vitmetall och nysilver, bla synål. Fackinredning. L 19, B 14, H 10.

Slitage. Ej kompletta verktyg. Repor. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK