BREVKNIV samt FÄLLKNIV, Tyskland & England sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.

Brevkniv i form av sabel i vitmetall med delar i gulmetall, tillverkad av W.K.C. Tot L 30. Fällkniv med silverblad och skaft i pärlemor, tillverkad av V&J, Sheffield, 1897. L ihopfälld 9, utfälld 15.

Slitage. Repor. Bucklor. Monogram på fällkniv. Blad på brevkniv löst. Färgbortfall. Fällknivens blad går ej fullständigt att fälla in.

Utropspris
1 500 SEK