AXELREMSVÄSKA, "double flap limited edition", Chanel, Paris, 1900-talets sista kvartal.

Svart quiltat skinn, guld respektive silverfärgat lås med monogram fram. Ett ytterfack fram samt ett bak. Två guldfärgade kedjor med svarta skinnremmar. Fodrad med vinrött tyg, två stora innerfack samt två små. Sytt monogram. Stämpelmärkt invändigt "CHANEL" samt "MADE IN FRANCE". L 26, b 7, h 17. Dustbag samt kartong medföljer.

Bruksslitage.

Utropspris
8 000 SEK