Madeleine Pyk – en samling F769

PARTI MÄSSING, ca 22 delar, 18/1900-tal.

Kärl med lock, Skultuna. Supsked. 4 skålar. 3 pokaler i olika strl. Tratt. 2 olikformade ljussaxar. Sockertång. Vikt. Timglas. Plunta. 2 olikformade dosor. 4 måttsatser. H 2-20.

Bruksslitage. Repor. Bucklor. Skador. Måttsatser ej kompletta.

Utropspris
1 500 SEK