SKRIVBORD, Louis XV-stil, 1900-tal.

Fristående. Mahognyfaner, bronserad, metallbeslag i form av akantusblad och maskaroner, tassfötter, konturerad skiva klädd med präglat brunt skinn, tre lådor i sarg, tre blindlådor i sarg. L 200 b 102 h 81. Nyckel finns.

Slitage. Skador. Blekt. Repor. Fanerskador, torrt och avslag. Skinn torrt , blekt med fläckar. Avslag. Enstaka beslag delvis lösa.

Utropspris
15 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

71. Anders Bruno Liljefors, vas, stengods, Gustavsbergs studio, 1940-50-tal.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
6 000

ditt bud
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
4 500

ditt bud
4 000

ditt bud
3 500

ditt bud
Aktuellt bud:
6 000 SEK