Smycken
344706

BROSCH OCH RING, 18k guld resp 14k guld med ametist resp lila sten. Brosch från 1806 (Z2). Tot vikt 3,4g.

Brosch, med oval fasettslipad ametist, l 2. Ring med lila sten, st 16,5/52.

Slitage. Skador. Lila sten med nagg.

Utropspris
2 000 SEK