STOP och FAT, tenn, bla Heinrich Gottfried Pschorn, Stockholm (mästare 1715-1743).

Runt fat. Stop med vegetativ dekor av Nils Eric Justelius, Eksjö (mästare 1820-1866). D ca 21. H ca 21.

Slitage. Repor. Nagg. Lagningar. Anlöpningar. Otydlig årsstämpel.

Utropspris
1 500 SEK