Gösta Sundman

(Finland, 1854-1914)
Gösta Sundman
(Finland, 1854-1914)

GÖSTA SUNDMAN, 2 stycken litografier, signerade, daterade samt numrerade.

Chromolitografi, "Finlands fiskar".

"Leuciscus latifrons Nilss., Nadd-id", daterad 12 juni 1892, numrerad P1 XXXIX.

"Aramis ballerus L., Faren", daterad 14 oktober 1892, numrerad P1 XXXVIII.

Ej examinerad ur ram.

Utropspris
200 EUR