LJUSSTAKAR, 2 par, mässing, senbarock resp senbarockstil, 1700/1900-tal.

Ett par senbarock 1700-talets mitt. Höjd 17. Ett par senbarockstil 1900-talets början, oktagonal fot. Höjd 16.

Slitage, repor. En av de äldre ljusstakarna med lagad stam.

Utropspris
2 000 SEK