Matts "i Taserud" Eriksson

(Sverige, ?-1981)
Matts "i Taserud" Eriksson
(Sverige, ?-1981)

LJUSSTAKAR, 3 st, Taserud, Arvika, 1900-talets första hälft-andra hälft, sign.

En ljusstake med ljusmanschetter, av Jannes i Taserud, höjd ca 27 cm. Två ljusstakar av Matts i Taserud, en med ljuspipor, höjd 24 cm respektive 26,5 cm. En ljusstake bär senare inskription undertill daterad 1965.

Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK