SKOLPLANSCHER, 6 st, litografi, Dybdahls zoologiske plancher. Thon & Co, Oslo samt F. Tilgmann, Helsingfors 1912.

Storskarv
Simfåglar
Känguru/fladdermus
Zebra
Struts
Älgen, Matti Karppanen
Samtliga märkta Billnäs Högre Svenska Folkskola.
Storlek 61x78 cm och 91x66 cm

Slitage, skador.

Utropspris
200 EUR