SKRIVBORDSGARNITYR, 2 st, 1900-talets första hälft.

Ett i tenn, med lejon, lös läskpappershållare på tassfötter. Längd 33, bredd 22 cm. Ett i svart sten och glas, 2 lösa bläckhorn. Längd 30, bredd 19 cm.

Bruksslitage, en glasinsats skadad.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1113. Fat, porslin. Qingdynastin, med Guangxus märke och period (1875-1908).
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK