SKRIVBORDSGARNITYR, 2 st, 1900-talets första hälft.
Ett i tenn, med lejon, lös läskpappershållare på tassfötter. Längd 33, bredd 22 cm. Ett i svart sten och glas, 2 lösa bläckhorn. Längd 30, bredd 19 cm.
Bruksslitage, en glasinsats skadad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.