KAFFESERVIS, 3 delar, oxiderad pläter, WMF, Geislingen, Tyskland, 1900-talets första del.

Kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna med reliefdekor- Kaffekanna med rottingklätt handtag. Stämpelmärkta.
Fabriksstäpeln i bruk 1880-1925.

Lättare bruksslitage. Mörknad rotting.

Utropspris
4 000 SEK