37069
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal.
Lockurna, porslin, kina, 1800 tal

Rundad skuldra, dekor i underglasyrblått av människor och skrivtecken mm. Lock krönt av fohund. H 32.

Slitage och repor samt smärre nagg.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 200 SEK