BOKPARTI, 21 vol, bla memoarer och "Der Americanische Freubeuter oder Leben Robert Pierots.." I-IV, Frankfurt 1741-55.

Även bla "Franska konungarnas mätreser..." Örebro 1837, "Framledne ...Carl Gustaf Tessins Dagbok 1757", Stockholm 1824, "Memoires sur les dernieres revolution de la Pologne..." Rotterdam 1710. Olika typer av bokband. Mest halvfranska.

Slitage, enstaka bokband med smärre skada, ej genomgångna.

Proveniens

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

759. Inge Schiöler, Vy genom träden.
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK