Madeleine Pyk – en samling F769

BOKSKÅP, Nyrenässans, 1800-talets slut.

Över-och underdel med dörrpar, varav dem övre är glasade. Rotfaner. Hyllor. Längd ca 100 cm, djup ca 44 cm och höjd ca 240 cm. Nyckel finns.

Samtliga hyllor är ej uppmonterade. Smärre slitage och repor. Möjligen senare glas. Nyckel finns.

Utropspris
6 000 SEK