37887
SALONGSGRUPP, 8 delar, nyrenässans, sekelskifte 1800-talets andra hälft.
Salongsgrupp, 8 delar, nyrenässans, sekelskifte 1800-talets andra hälft.

Soffa, sex stolar samt bord. Svartmålade. Stolarna med svänga bakben samt svarvade kopplade framben. Stoppad sits och rygg i röd klädsel. Soffan med karmar och kraftigt krön med hylla. Soffans längd 180. Bord med oktagonal skiva. Fyra kopplade ben i form av kolonner med urna i mitten. Diam 93, h 71.

Slitage.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK