JARDINJÄR, nysilver, Danmark, tidigt 1900-tal.

Glasinsats med slipad dekor. Diameter 23, längd 37 cm.

Bruksslitage, anlupen, mindre bucklor. Glas med flisor.

Utropspris
2 000 SEK