KONSOLUR med KONSOL, Louis XV-stil, Frankrike, sent 1800-tal.

Boulle-stil. Inläggningar och med rik beslagsdekor i mässing. Glasad dörr. Pendel. Bredd 47,5 cm, djup 24 cm, höjd inklusive konsol ca 122 cm. Nyckel finns.

Slitage. Delbortfall. Lagningar. Retuscher. Ej funktionstestad.

Proveniens

Bjärsjöholms slott, Ystad.

Utropspris
10 000 SEK