PARTI STENFÖREMÅL, 3 delar samt SKÅL, glas, Kina, bland annat 1900-tal.

Vit glasskål med rund form, Diameter 11,5 Höjd 6 cm. Figurin i vit sten föreställande fantasidjur, skuren dekor. Längd 9 Höjd 4 cm. Bältesspänne i röd sten, föreställande fantasidjur, Längd 9,5 cm. Rökelsekar/oljelampa grönbrun sten, skuren dekor föreställande drake. Längd 10 Höjd 6 cm.

Obetydliga nagg, repor.

Utropspris
2 000 SEK