KRÖNINGSMUGG, emaljerad plåt, Ryssland 1896.

Svagt konande med tryckt dekor i rött, blått och guld. Tsar Nikolj II:s krönta namnschiffer resp Rysslands statsvapen. H 10,5.

Slitage, nagg, fläckar, tillverkningsdefekter, möjligen sekundärt något påmålad kantrand.

Utropspris
4 000 SEK