SKOPA / VÄRMARE, brons, Kina, troligen Handynastin (206f. Kr-220e. Kr.).

Otydligt mönster. Längd ca 32 cm.

Spricka/lagning på handtag. Slitage. Anlupen.

Utropspris
2 000 SEK