Nils Tirén

(Sverige, 1885-1935)
Nils Tirén
(Sverige, 1885-1935)

SKOLPLANSCHER, 4 st, Iduns tryckeri, "Svenska djur". 1920-tal, bl a Nils Tirén.

Tjäder, Utter, Trast, Morkulla. Ca. 70x100.

Slitage, kraftiga skador i vissa kanter och hörn.

Utropspris
1 800 SEK