Madeleine Pyk – en samling F769

PARTI BESTICK, 22 delar, silver, olika mästare, mest Sverige, 1800-1900-tal. Tot ca 590 gram.

7 teskedar av olika varianter modell Gammal svensk, bla Carl Johan Bask, Södertälje, 6+6 teskedar modell "Engelsk snäck", dessertsked, sockertång, bordskniv med rostfritt blad. L 9,5-21,5.

Slitage, graverade initialer resp stämplade initialer.

236

Utropspris
1 500 SEK