SKOLPLANSCHER, 2 st, P.A Norstedt & Söner, 1950/60-tal.

Bildkartor på rulle, offsettryck monterat på textil. "Bildkarta över Sydamerika" samt "Bildkarta över Afrika". Ca 166 x 137 cm, respektive 153 x 136 cm.

Slitage. Skador. Fläckar. Veck. Tejprester.

Utropspris
1 500 SEK