PARTI DIVERSE FÖREMÅL, 9 delar, 1800-tal till tidigt 1900-tal.

Soapstonefigurin, antikiserande bronshuvud, saltkar av agat, benfigurin föreställande munk med öppningsbar ryggpackning med avklädd kvinna, benfigurin av apostel, skål av alabaster med inlagd bård samt silverring stämplad London, tryckmatris av mässing med motiv av riddare och besegrad asiat. Porträttmedaljong av gjutjärn. Träbricka i nyrokoko. L 7-32.

Slitage, benfigurinerna med skador samt smärre lagning, brickan med bortfallen kantdel, figurinen av soapstone med lagning, medaljongen med tillverkningsdefekt.

Utropspris
1 500 SEK