Madeleine Pyk – en samling F769

STÄMPEL, BI- / SOLSKIVA, FAT samt ORNAMENT, nefrit samt sten, Kina.

Bi- / solskiva med reliefdekor föreställande fantasidjur, Diameter 5,5 cm. Tuschfat med reliefdekor samt rund fördjupning i mitt, Längd ca 8 cm. Ornament / figurin med reliefdekor föreställande fantasidjur, Längd 8,5 cm. Stämpel / sigill med skrivtecken samt reliefdekor föreställande drake, Höjd 2,5 cm.

Slitage. Smärre nagg, rispor.

Utropspris
2 000 SEK