SKÅL PÅ FOT, vitmetall, Wurttembergische Metallwarenfabrik, WMF, jugend, tidigt 1900-tal.

Reliefdekor av bladslingor samt bär. Höjd 25 cm. Gravyr " Minne på bröllopsdagen 1907 till Adele & August Bräutigam från Remingtons Personal".

Bruksslitage, skador. Glasinsats saknas troligen.

Utropspris
3 000 SEK